Leonardo Beige Marble is lustrous and luminous. Featuring pure white webbed veining on a pale beige background, this stone is sure to brighten any space it’s placed within. A kitchen island, splashback, or bathroom vanity are excellent uses of this Marble.
Marble is a timeless metapmorphic stone formed from limestone, which has been prized for eons. Marble is heat resistant and recommended for indoor applications, where, it will etch with use to create a unique and beautiful texture.
View our full Marble range in our Brisbane, Melbourne and Sydney showrooms.
| Material: | Marble |
| Batch No: | 854B-6M |
| Product: | Slabs |
| Finish: | Polished |
| Approximate Size: | 2200 x 620 |
| Thickness: | 28mm |
| Colour: | Beige |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 766-9M |
| Finish: | Tumbled |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2200 x 620 |
| Thickness: | 28mm |
| Colour: | Beige |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 723-9M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2200 x 620 |
| Thickness: | 28mm |
| Colour: | Beige |
| Price Guide: | Comfort $ |
Automated page speed optimizations for fast site performance