French Vanilla Marble is sweetly sophisticated. A creamy beige, soft white veins add a barely-there texture to this stone’s surface, bringing to mind freshly scooped ice cream. Endlessly versatile, this Marble would shine as a bathroom vanity, kitchen island, or splashback.
Marble is a timeless metapmorphic stone formed from limestone, which has been prized for eons. Marble is heat resistant and recommended for indoor applications, where, it will etch with use to create a unique and beautiful texture.
View our full Marble range in our Brisbane, Melbourne and Sydney showrooms.
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1629-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2660 x 1350 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | Beige |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1628V-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2650 x 1420 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | Cream |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1627B-1M|1628V-3M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2840 x 1600 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | Cream |
| Price Guide: | Comfort $ |