Carrara Marble is a stone that has set the standard for classical elegance. Prized and widely used since Ancient Rome, its signature grey veining and pure white surfaces convey an instant sense of quality and luxury. A feature wall, bathroom vanity, or kitchen splashback is an excellent use of this stone, as well as a high-end show room or hotel lobby.
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1689B-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3280 x 1640 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1660-5M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2980 x 1580 |
| Thickness: | 30mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1485-3M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3030 x 1890 |
| Thickness: | 30mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1485-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3030 x 1860 |
| Thickness: | 30mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1480-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3520 x 1820 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1474-3M |
| Finish: | Polished |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2910 x 1970 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1474-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2930-3170 x 1580 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1474-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3100-3170 x 1670 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1440-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2970 x 1920 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1439-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3450 x 1950 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1439-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3490 x 1960 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1433-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3480 x 1960 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1432B-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3400 x 1960 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1371-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3070 x 1760 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1347-3M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3270 x 1750 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1347-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2690 x 2030 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1347-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3100 x 1800 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1346B-3M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3270 x 1750 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1346B-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3140 x 1820 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1150B-2M |
| Finish: | Polished |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3070 x 1970 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1150B-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3050 x 1940 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1040-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2830 x 1740 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1037-5M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3200 x 1400 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1006-4M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3030 x 1300 |
| Thickness: | 30mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Designer $$ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 1005B-1M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3150 x 1800 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 936B-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2820 x 1930 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 928-5M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2000 x 1900 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 928-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2760 x 1970 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 889B-1M |
| Finish: | Polished |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3120 x 1870 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 880-3M |
| Finish: | Polished |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2700 x 1550 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 827-1M |
| Finish: | Polished |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 1900 x 1800 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 762-4M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 3050 x 1650 |
| Thickness: | 30mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 762-2M |
| Finish: | Honed |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2900 x 1500 |
| Thickness: | 30mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 681-6M |
| Finish: | Polished |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2450 x 1980 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
| Material: | Marble |
| Batch No: | 315-3M |
| Finish: | Polished |
| Product: | Slabs |
| Approximate Size: | 2700 x 1580 |
| Thickness: | 20mm |
| Colour: | White |
| Price Guide: | Comfort $ |
Automated page speed optimizations for fast site performance